مدیرعامل ایران ایر نماینده ایران در ایکائو می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به منظور موافقت وزیر راه و شهرسازی با حضور نماینده جدید جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی هواپیمایی کشوری ایکائو به آخوندی نامه نوشت.

متن درخواست رئیس سازمان هواپیمایی و پاسخ وزیر راه و شهرسازی به شرح زیر است:

با احترام، همانگونه که استحضار دارید با عنایت به هماهنگی‌های به عمل آمده جناب آقای مهندس فرهاد پرورش مدیرعامل محترم شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی هواپیمایی کشوری ایکائو معرفی شده‌اند.

با عنایت به اتمام مدت ماموریت جناب آقای شهبازیلر، نماینده قبلی کشور در ایکائو و به تبع آن، فعال نبودن دفتر نمایندگی در چند ماه گذشته و لزوم فعالیت جدی دفتر نمایندگی ایران جهت پیگیری منافع هوانوردی کشور در موقعیت ویژه کنونی در مسیر توسعه حمل و نقل هوایی و فعالیت وسیع کشورهای رقیب در سازمان ایکائو و با عنایت به پیگیری جناب آقای پرورش جهت اجرائی شدن تصمیمات اتخاذ شده خواهشمند است موافقت فرمایید جناب آقای پروزش از تاریخ ۹۶/۴/۲۰ به این سازمان مامور شوند تا امکان حضور ایشان در دفتر نمایندگی فراهم آید.

پاسخ وزیر راه و شهرسازی به نامه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به شرح زیر است:

ضمن سپاس از زحمات بی‌دریغ و بی‌شائبه جناب آقای مهندس فرهاد پرورش در طول دوره‌ی تصدی مدیرعاملی هما و سپاس ویژه از مسئولیت پذیری و نقش موثر و بی بدیلی که در نوسازی ناوگان هوایی داشتند با ماموریت جدید ایشان موافقت می‌شود. موفقیت روز افزون ایشان را از درگاه باری تعالی مسالت می‌نمایم.

ایکائو یا سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی (به انگلیسی: International Civil Aviation Organization؛ به‌صورت مخفف ICAO) یک نهاد تخصصی سازمان ملل متحد است. مأموریت ایکائو هماهنگ‌سازی استانداردهای بین‌المللی پروازی و مدیریت خطوط هوایی در سطح جهان است.

ایکائو بر اساس کنوانسیون شیکاگو ایجاد شده و بسیاری از کشورهای دنیا به آن پیوسته‌اند. مقر دائمی ایکائو در مونترال کانادا است، اما به‌طور موقت می‌تواند به محل دیگری منتقل شود. نپرداختن حق عضویت در این سازمان مانند سازمان ملل می‌تواند موجب تعلیق حق رأی آن عضو شود. این اتفاق تاکنون برای لهستان، اردن و نیکاراگوئه افتاده است.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *